6 Şubat 2010 Cumartesi

“TUİÇ Çanakkale İstişare Toplantısı 2009”Katılımcılarıyla Yapmış Olduğum Görüşmeler?

Toplantıya iştirak eden birçok arkadaşımızla toplantı sonrasında telefon veya MSN yoluyla yaptığım görüşmelerde kendilerinin şahsımın Çanakkale Toplantısı’na katılmamış olmamdan duydukları üzüntüleri dile getirmeleri, fakat önümüzdeki döneme dair görüşlerimi almak istemeleri doğrultusundaki kararlı inançları TUİÇ’in geleceği açısından birlik ve beraberliği önemseyen çizgi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle de önümüzdeki toplantının ev sahibi olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Deniz HİNTBAHAR’ın bu konudaki uzlaşı ve işbirliği hususundaki yaklaşımı ve TUİÇ Eş Başkanı Kemal GÜLPINAR’ın ve toplantıya belirli sebeplerle katılmayan Eş Başkanlarımızın emekleri ve katkılarını göz ardı edemeyeceğini bildirmesi biz TUİÇ’in geleceğini ortak akılda gören Gönüllüler olarak mutlu etmiştir.
İkinci olarak 2008-2009 döneminde Bakü Kafkas Üniversitesi Interest Club’un Başkan Yardımcısı İbrahim ALBAYRAK ile yapmış olduğum görüşmeyi vurgulamak istiyorum. Kendisi TUİÇ’in ilk yapılanma aşamasında İzmir Eylül 2009 Eylül Çalıştay’ına da katılmış ve o aşaman bugüne değin üst oluşum yapısına desteğini sürdürmüştü. Yapmış olduğumuz birebir görüşmede de kendisi ortak aklın altını önemle çizmiş, çözümlerin bulunması gerekliliğini vurgulamıştır. Aynı zamanda bu zamana kadar ortaya konan emeklerin de, yapılanların da güçlenerek devam etmesi için şahsımın TUİÇ ağı içerisindeki devamının önemli olduğunu vurgulaması beni ve yola güçlenerek devam etmek isteyen tüm TUİÇ Gönüllüleri gelecek adına rahatlatmıştır.
Fakat önem verdiğim bir diğer görüşme de Burak YALIM ile yapmış olduğum görüşmedir. Kendisi de TUİÇ ağı içerisinde beraber ve birlik içerisinde olmamızın önemli olduğunu vurgulamıştır. Diğer TUİÇ Gönüllüleri ile yapacağım görüşmelerde kendisinin tutumunun belirleyici olacağının altını çizmiştir, hatta kendisi TUİÇ toplantısının şahsımın Erasmus Sınavı’na denk gelmesi durumda ertelenmesi gibi seçenekleri dahi göz önünde tutacağına dair söz vererek samimiyeti ifade etmiştir. Bu aşamada karşılıklı sevgi ve saygıyı her zaman koruyacağımızı bilmek beni derinden bir kez daha etkilemiştir. Bir kez daha kendisine bu duruşundan dolayı teşekkürlerimi sunmaktan onur duyarım.
Daha yapmış olduğum birçok görüşme söz konusu, bu aşamada hepsini saymam imkânsız, Son olarak ifade etmek istediğim görüşme İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Kulübü Başkanı Tolga Bağ ile yaptığımdır. Kendisi de taslak olarak hazırlamaya çalıştığı Tüzük konusunda, ve TUİÇ Geleceği hususunda konuştuk,ve kendisi şahsıma TUİÇ içerisinde Eş Başkanlar arasında yaşanacak uyumun tüm TUİÇ Gönüllülerine de aynen yansıyacağını,aksini düşünemediğini ifade etti. Bende kendisine bu aşamada aynı görüşte olduğumuzu ve TUİÇ Gönüllüsü olarak benimde Eş Başkanlar arasında Eskişehir Toplantısıyla beraber uyum hususunda ortaklıkların sağlanacağına olan inancımın tam olduğunu belirttim. Kendisi de topluluğunun uyumun ve işbirliğinin olması halinde TUİÇ’in daha verimli olacağına dair inançlarını dile getirdi.
Kısacası,bir çok arkadaşımla yapmış olduğum görüşmeden ortaya çıkan sonuç uyumlu birliktelik ve geleceğe yönelik kararlı bir vizyona yapılacak adımların geçmişteki emeklerden de güç alarak ilerlemesi ve tecrübelerin birikimlerin parçalanarak değil birleşerek yola devam etmesidir. Tekrar ifade etmek isterim ki bu anlamda TUİÇ Gönüllüsü Kemal GÜLPINAR olarak elimi tüm TUİÇ gönüllülerine koşulsuz ve şartsız olarak uzatıyorum

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder